PlayStation VR inceleme

PlayStation VR inceleme ile karşınızdayız. İlk olarak Project Morpheus adıyla ortaya çıkan ve ardından PlayStation VR ismini alan sanal gerçeklik gözlüğü, son dönemin en heyecan verici cihazlarından biri olmayı başardı.

Bizler de bu inceleme videomuz ile merak edilenleri anlattık. PlayStation VR özellikleri ile bize neler sunuyor?

PlayStation VR hızlı bakış

PlayStation VR hızlı bakış videomuz ile karşınızdayız. Geçtiğimiz günlerde ofisimize konuk olan…

PlayStation VR özellikler ve fiyatı

PlayStation VR ne zaman çıkacak sorusu da geçtiğimiz gün yanıtlandığı için sizlere fiyat performans açısından son derece rahat bir inceleme sunabileceğiz.

VR başlığının boyutları 187×185×277 mm olarak belirlenmiş. Konsol ile cihaz arasında bağlantı kuran işlemci ünitesinin boyutları ise yaklaşık olarak 143×36×143 mm. Kaliteli sert plastikten üretilen PS VR, kabloları dahil etmediğinizde 610 gramlık bir ağırlığa sahip.

PlayStation VR nasıl kurulur?

PlayStation VR kurulum videosu ile, sizlere kolayca kablo yığınına dönüşebilecek PS VR’ı kolayca…

5,7 inçlik bir OLED ekranla gelen cihaz, 1920 x RGB x 1080 çözünürlük ve 100 derecelik bir görüş açısına sahip. 120 Hz, 90 Hz arası bir yenilme süresi sunuyor. İvme ölçer, jiroskop gibi sensörlerin bulunduğu cihazda, aynı zamanda HDMI ve USB bağlantıları da göze çarpıyor.

PlayStation VR Oyunları cihaz için özel olarak üretildiği için, ilgili uygulamaya girdiğiniz anda 360 derecelik oyun ortamının keyfini sürebiliyorsunuz.

PS VR’ın en büyük özelliklerinden biri de doğal olarak saniyede oynatabildiği kare sayısı. Sony’nin VR başlığı saniyede 120 kare oynatabiliyor, bu sayede rahatlıkla oyun ortamı ile uyum sağlayabiliyorsunuz.

Kendine özel bir 3D ses Teknolojisinden yararlanan PS VR, yukarıdan, aşağıdan ve her yerden gelen seslerin yönünü ve mesafesini doğru bir şekilde algılayabilmenizi sağlayan en ileri 3D ses özelliğine sahip.

Playstation VR kutusundan çıkıyor

Arkadaşlarınızla da sohbet edebilmeniz için cihazda bir de dahili mikrofon bulunduğunu ekleyelim. Bu özellik, ileride çıkacak bazı oyunlarda da kullanılabilecek ve sizi çok daha derin bir oyun atmosferine sokabilecek.

İkili lenslere ve 3D derinlik sensörlerine sahip PlayStation Camera, nerede olursanız olun gözlüğün, PlayStation Move kontrol cihazının ve DUALSHOCK 4 ışıklı çubuğun konumunu takip edebiliyor. 

PlayStation VR inceleme

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan, sizleri inceleme videomuz ile baş başa bırakalım.

PlayStation VR teknik özellikleri

Ürün Adı: PS VR

Ürün Kodu: CUH-ZVR1 Serisi

Ekran: OLED

Ekran Boyutu: 5,7 inç

Çözünürlük: 1920 x RGB x 1080 (960 x RGB x 1080)

Yenileme Hızı: 120 Hz, 90 Hz

Görüş Alanı: Yaklaşık 100 derece

Mikrofon: Entegre

Sensörler: İvme ölçer, jiroskop

Bağlantı: HDMI, USB

Çıkış Tarihi: 24 Ocak

PlayStation VR fiyat: 1.699 TL

:: PS VR almayı düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/playstation-vr-inceleme-playstation-vr-ozellikleri-ve-fiyati-78310