Projektör alırken nelere dikkat etmeli?

Projeksiyon cihazı alırken dikkat etmeniz gerekenler ile karşınızdayız. Projektör alırken dikkat etmeniz gerekenler nasıl sıralanır? Lamba ömrü projeksiyon seçimizi nasıl etkiler? Işık gücü nedir ve hangi ANSI değerlerini tercih etmeliyiz?

Alacağınız projektörün kullanım alanına dikkat edin

Projeksiyon cihazı alırken en belirleyici sebep, bu cihazı neden aldığınız olacaktır. Ofis, okul gibi ortamlarda kullanılacak cihaz ile evinizde sinema, Oyun keyfi yaşayacağınız cihaz tamamen farklı özelliklere sahiptir. Sunumlar için uygun olan bir projektörü, evde kullandığınızda, istediğiniz görüntüyü almanız neredeyse imkansızdır.

Okul, ofis gibi ortamlarda kullanılacak bir projeksiyon cihazı, belli özelliklere sahip olmak zorundadır. Dersler ve sunumlar genellikle Powerpoint ve Flash üzerinden oynatıldığı için projeksiyon cihazı alırken dikkatli olmanız gerekiyor.

Eviniz için bir projeksiyon cihazı alırken, renk skalası, aydınlatma ve lamba ömrü gibi detayları dikkatlice düşünmeniz gerekiyor. Çünkü ister sinema, ister oyun deneyimi olsun, projeksiyon cihazının kesinlikle size renk doygunluğu yüksek görüntüler vermelidir. Alve üzerinden projeksiyon cihazlarını listeleyerek, aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz.

:: Projeksiyon cihazlarını Alve.com üzerinden görüntüleyin.

sonraki

KAYNAK : http://shiftdelete.net/projeksiyon-cihazi-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler-78092