Samsung Odyssey ön inceleme

Samsung Odyssey dizüstü bilgisayarlar ile firmanın ilk Oyuncu odaklı ürünleri ile tanışmış olduk. CES 2017‘nin gözdesi haline gelen Samsung Odyssey modelleri bizim de radarımızdan kaçmadı.

17.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı modeli bulunan Samsung Odyssey, GTX 1000 serisi ekran kartları ve 7. nesil Intel Kaby Lake işlemcileri ile gerçekten de çok sağlam görünüyorlar.

Samsung Odyssey özellikleri 17.3 inç

İki modelden abi olan diyebileceğimiz 17.3 inçlik versiyon, doğal olarak ekran boyutu ve donanım parçaları ile diğer Samsung Odyssey notebook’tan ayrılıyor. Anti-Glare Teknolojisine sahip ekranı 1080p çözünürlük verebiliyor. Aynı zamanda geniş açıdan ekrana bakabildiğiniz için oturma pozisyonunuz ne olursa olsun, kolayca ekranı görebiliyorsunuz.

İşlemci tarafında ise 45 W güç tüketimine sahip 7. nesil Intel Core i7 işlemci bulunuyor. 64 GB RAM miktarı ile yumruğunu masaya vuran notebook’ta,  512 GB SSD, 1 TB da sabit disk bulunuyor. Ekran kartı henüz açıklanmadı ama GTX 1060 veya GTX 1070 modelinin kullanılacağını tahmin edebiliriz.

Tek renk seçeneği siyah model ile gelen Samsung Odyssey 17.3 inç, 3.79 kilogram ağırlığında. Ayarlanabilir RGB arka aydınlatması bulunan notebook, ışıkları ayarlandığında gerçekten de çok şık görünüyor.

Son olarak, Samsung Odssey giriş ve çık noktasında Type-C (Thunderbolt3), USB 3.0 (4EA), HDMI, LAN, 3-in1, HP, MIC portlarına sahip. Aynı zamanda 93 Wh‘lik bir batarya kullanıyor.

Samsung Odyssey özellikleri 15.6 inç

Geldik küçük kardeşe. İşlemci noktasında aynı modelleri kullanan Samsung Odyssey notebook’lar, ekran kartı, bellek ve depolama gibi alanlarda birbirlerinden ayrılıyorlar. 

15.6 inçlik  Samsung Odyssey, 32 GB DDR4 RAM ile geliyor. Depolama kısmında 256 GB SSD ve 1 TB sabit diske sahip olan notebook, NVIDIA GeForce GTX 1050 ile oyunlarda bekleneni vermeyi amaçlıyor. Bu arada ekran kartı için 2 GB ve 4 GB modeller arasından seçim yapabiliyorsunuz ve bu haliyle notebook’un fiyatına yansıyor. 

LED arka aydınlatması bulunan klavyenin abi modelde olduğu gibi renklerini değiştiremiyorsunuz. Ama 17.3 inçlik  Samsung Odyssey’den farklı olarak, beyaz ve siyah notebook modelleri arasında seçim yapabiliyorsunuz.

2.54 kilogram ağırlığı bulunan notebook, USB 3.0 (1EA), USB 2.0 (2EA), HDMI, LAN, 3-in1, HP & Mic Combo girişlerine sahip. Ayrıca 43 Wh’lik bir batarya kullanıyor. 

Samsung Odyssey ön inceleme 15.6 inç

İsterseniz sözü uzatmadan sizi bu şık notebook’un ön incelemesi ile baş başa bırakalım.

:: Samsung’un notebook modellerini beğendiniz mi?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-odyssey-on-inceleme-156-inc-78383