SEO İçin Uygun Meta Etiketleri

Bir site oluştururken, google başta olmak üzere diğer arama motorlarının sitemizi daha iyi rahat tanıyıp indexleyebilmesi için bir nevi site bilgilerini içeren kimlik rolündeki meta tagları kullanırız. Bu meta taglarda site başlığını, açıklamasını, anahtar kelimeleri, arama motorları doğrulama kodlarını, site dosyalarının indexlenip indexlenmeyeceği gibi kısımları komutlar aracılığıyla belirleriz. Bir nevi arama motorlarını yönlendirerek başarıya ulaşmaya çalışırız. Meta etiketler bir site için olmazsa olmazlardandır. Şimdi bu konuda en çok kullanılan arama motoru için gerekli olan bazı komutları ve içeriklerini paylaşacağım

Site açıklamaları için kulanmanız gereken meta etiketi

Content kısmına sitenizi tanıtan kısa bir açıklama yazmanız googlede gözüken site sonuçlarınızda kullanıcıya sitenin içeriği ile bilgi veren bilgilendirici yazıdır.

Content kısmında bulunan anahtar kelimeler yerine siteniz ile ilgili anahtar kelimeleri yazarak hangi kelimeyi aratan kullanıcıya hitap edeceğinizi gösterir. Her kelime arasında virgül olur. Örneğin film siteniz var ise, film izle,hd film izle, film indir gibi kelimeler yazmanız uygundur ama film sitenizde oyun oyna, sağlık bilgileri gibi anahtar kelimeler girmeniz yarardan çok zarar sağlar

Bu kodu sitenizin head kısmına direk eklemenizde yarar vardır. Çünkü arama motorlaına arama izni ve takip izni verir. Seo ve indexlenme açısından bayağı yararlıdır.

Eğer Türkçe içerikli bir siteniz var ise, bu kodu eklemeniz arama motoru dil ayrımı konusunda bilgilendirilecektir ve coğrafyanıza uygun kullanıcıları göndermeye başlayacaktır.