Snapchat gözlüğünün detayları ortaya çıktı

Google, cyborg filmlerinden fırlamış bir tasarıma sahip akıllı gözlüğü Glass ile halk içinde korku ve panik yaratıp insanların birbirini dövmesine neden olurken, Snapchat kendi gözlüğünde daha akıllıca davrandı.

Görünüş olarak şımarık parti çocukları için gösterişleri bir güneş gözlüğünü andıran Snapchcat’in akıllı gözlüğü Spectacles, üzerinde kocaman bir kameraya sahip olmasına rağmen, Google’ın Glass’ı gibi korkutucu, rahatsız edici bir görünüme sahip değil. 

Peki bu cihaz nasıl şarj edilecek?

Snapchat’in patent başvurularında ise gözlükle ilgili daha fazla detay ortaya çıktı.

Gözlüğün kolları kıvrılıp kapanırken, köşelerinde şarj soketleri ortaya çıkıyor. Gözlüğü bu şekilde kutusuna yerleştirdiğinizde ise cihaz kutunun kenarlarında bulunan şarj iğnelerinin üstüne oturuyor. Böylece cihazı şarj etmek mümkün oluyor.

Bu özellik aynı zamanda cihazı şarj etmek için kutusunu da yanında taşımayı gerekli kılıyor ama kutu seçeneği dışında cihazı şarj etmek için ayrıca bir kablo imkanı da olduğu düşünülüyor.

Snapchat video kayıt gözlüğünü açıkladı!

Snapchat, “Spectacles” adındaki yeni video kaydı gözlüğünü açıkladı. Snapchat’in yakın bir…

Ancak cihazın şarj arayüzü için akıllı telefonlarda kullanılan micro USB arayüzü dışında başka bir soketin tercih edilmesi, telefonun şarj cihazı ile beraber ikinci bir şarj kablosunu da beraber taşımayı gerektiriyor ki, bu da kullanıcıları çok memnun edecek bir özellik değil.

:: Snapchat’in kameralı gözlüğü de Google Glass gibi halk arasında tepkiye neden olur mu?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/snapchat-gozlugunun-detaylari-ortaya-cikti-76706