Snapchat’in başına sürpriz bir isim!

Son zamanların popüler sosyal medya platformu olan Snapchat’in yönetim kurulunun başına herkesin yakından tanıdığı bir isim geçiyor.

Michael Lynton’dan resmi açıklama geldi!

Sony cephesinden gelen haberlere göre Michael Lynton, Snapchat‘in yönetim kurulunun başına geçeceğini açıkladı. 

Snapchat evrensel aramayı kullanıma açtı!

Snapchat, uygulama içindeki arama özelliğini geliştirmek için yeni bir özelliği devreye aldı….

Michael Lynton, bildiğiniz gibi son dört yıldır Snapchat‘in yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Snapchat‘ten gelen kurul başkanlığı teklifinden sonra aldığı karar ile birlikte Lynton, Sony’den istifa ettiğini resmi olarak duyurdu. 

Her geçen büyüyen Snapchat‘e geçmenin doğru bir karar olduğunu belirten Lynton, sosyal medya devine olan ilgisinin de almış olduğu bu önemli kararda etkili olduğunu vurguladı.

Snapchat’in ilk yatırımlarından biri olan Michael Lynton, hatırlayacağınız üzere Facebook’un Snapchat’e yapmış olduğu 3 milyar dolarlık teklifin reddedilmesinde  Evan Spiegel‘e tavsiyede bulunanların arasında yer almıştı. Daha sonrasında ise dev teklifi kabul etmeyen Evan Spiegel‘in karşısına rakip olarak çıkan Facebook, Instagram‘ı satın almıştı.

Snapchat‘in yeni yönetim kurulu başkanı olan Michael Lynton, 6 bOyunca Sony‘de geçici olarak görevine devam edeceğini de belirtti.

::Michael Lynton’un Snapchat’e geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net