Snapdragon 835, TensorFlow ile daha hızlı!

CES 2017 fuarında resmi olarak duyurulan Snapdragon 835 oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Üst segmentli telefonlara güç verecek olan Snapdragon 835 özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Snapdragon 835 bizlere neler sunuyor? Tüm detaylar!

Qualcomm, yeni üst seviye işlemcisi Snapdragon 835’i resmen tanıttı. Tüm detaylarıyla Snapdragon…

Yüksek performansı ile kullanıcıların gözdesi haline gelecek olan Snapdragon 835, ilk olarak CES 2017‘de kullanıcıların karşısına çıktı.

Snapdragon 835, TensorFlow ile daha hızlı!

Paylaşılan bilgilere göre Qualcomm, yeni işlemcisini Google‘un yapay zeka motoru TensorFlow‘u Hexagon 682 DSP ile optimize ederek, Snapdragon 835 ile daha uyumlu bir şekilde çalışacağını duyurdu.

Qualcomm yetkililerinin açıkladığı bilgiye göre, yapılan bu optimizasyon sonucunda TensorFlow yapay zeka motoru ile işlem yaparken normal işlemciye göre daha verimli bir sonuç vereceklerini belirttiler. Hexagon 682 DSP ile yapılan optimizasyon sonucunda Snapdragon 835 işlemcisi böylelikle daha az enerji harcayarak işlem yapabilecek.

Qualcomm,CES 2017’de neler tanıttı?

Qualcomm, CES 2017 sırasında en aktif firmalardan biri olmayı başardı. Snapdragon 835…

Konuşma tanıma, görsel tanıma gibi benzeri görevleri öğrenebilen Google‘un açık kaynak kodlu yapay zeka motoru TensorFlow, Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte bir tık çıta yükselterek üst segment kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor.

::Snapdragon 835 işlemcisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net