Sony Xperia XZ, Note 7’yi geride bıraktı!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un Galaxy Note 7 modeli hakkında dünya genelinde yapılan değerlendirmeler, telefonun şüphesiz 2016 yılının en iyisi olduğunu gösteriyordu.

Galaxy Note 7 modelinin fişi çekildi!

Samsung, tekrar satışlarını durdurduğu Galaxy Note 7 için kararını verdi. Cihazları tamamen geri…

Ancak, yaşanan talihsiz patlama problemi nedeniyle Galaxy Note 7 akıllı telefon pazarındaki yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Yapılan analizler Galaxy Note 7’den boşalan koltuğa, Xperia XZ modeli ile Sony’nin oturduğunu gösteriyor.

Xperia XZ yılın popüler telefonu oldu!

Apteligent şirketinin 2016 yılı için uygulamalar içerisine yerleştirilen izleme API’ları ile yaptığı analize göre, Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ yılın ikinci yarısında piyasaya sürülen en popüler akıllı telefon olmayı başardı.

Ekim ayının başında dünya genelinde kullanım oranı yüzde 0,35’e kadar yükselerek rekor kıran Note 7, geri toplamaların başlaması ile birlikte Kasım ayında Xperia XZ’nin gerisine düştü.

Galaxy Note 7 şu anda yüzde 0,05’in altına gerilemiş olmasına rağmen LG V20, HTC Bolt ve OnePlus 3T‘nin önünde yer alıyor. Tabi, üç cihazında henüz yeni satışa sunulduğunu unutmamak gerekiyor.

Görünen o ki, Xperia serisi akıllı telefonlar eleştiri oklarına maruz kalmalarına rağmen kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyorlar.

:: Sony’nin Xperia XZ ile elde ettiği başarı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/sony-xperia-xz-ile-oldukca-iyi-bir-basari-elde-etti-77927