Sony, Xperia’da OLED mi kullanacak?

Japon Teknoloji devi Sony, televizyonlarında uzun süredir kullanmakta olduğu OLED ekran teknolojisini maalesef akıllı telefonlarına taşımadı.

Zira, Sony’nin bugüne kadar üretmiş olduğu tüm akıllı telefonlar, LCD bir ekrana ev sahipliği yapıyor.

Sony Xperia telefonlar için Nougat videosu!

Sony; bazı Xperia telefonlarına sunulan, bazılarına ise sunulacak olan Android Nougat…

Şirketin ana vatanı olan Japonya’da gün yüzüne çıkan yeni raporlar, firmanın bu konuda yenilikçi adımlar atmaya başlayarak akıllı telefonlarında OLED ekrana yer vermeyi planladığını ortaya çıkardı.

Sony, en geç 2019 yılında OLED ekrana geçiş yapıyor!

Ortaya çıkan raporlara göre Sony, 2018 veya en geç 2019 yılında yeni amiral gemi modellerini, Samsung’un yaptığı gibi OLED ekran ile donatacak. 

OLED teknolojisini Galaxy S ve Note serisinde uzun süredir kullanan Samsung, akıllı telefon pazarında sunduğu ekran kalitesi ile kullanıcı gözünde sürekli ön plana çıkan bir marka.

Bu nedenle Sony’nin amiral gemi modellerinde OLED ekran teknolojisine geçiş yapması, görüntü kalitesinin yanı sıra renk canlılığı konusunda kullanıcı gözünde oldukça iyi bir deneyim sunacaktır.

Akıllı telefonlar için en büyük OLED ekran üreticisi olan Samsung’un, henüz Apple ve Sony gibi markalardan gelecek olan yüksek adetli siparişleri karşılayacak kapasitede olmadığı ve bu nedenle yeni tesisler kurmayı planladığı, son dönemde oldukça fazla konuşulmaya başlandı.

:: Sony’nin OLED ekrana geçiş yapacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net