+90 544 527 20 07

Sosyal Medyada Biz}

Duyuru
Sizlere uygun fiyatlarla kurumsal ve bireysel Web Site tasarımları sunuyoruz. Web sitesi tasarımı ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz...
İletişime Geç

Sosyal Medya Takip ve Analiz

sosyal-medya-raporlama

Algıları en çok etkileyen itibar unsurlarından biri olan sosyal medya, ölçümleme ihtiyacının da en yüksek olduğu alanlardan biridir.

“İtibarınızı yönetmenin ilk adımı, onu ölçmektir. Ölçmediğiniz şeyi yönetemezsiniz.” diyen Ron Alsop’un görüşünü biraz daha ileriye taşıyan British Telecom’un ünlü CEO’su Sir Ian Vallance, “Ölçmüyorsan yapma!” sözüyle, ölçmenin hayati değerine ve etki gücüne işaret eder.

sosyaal-medya-analiz1-300x204Analiz edilmeyen ve ölçümlenmeyen her iş; zaman, para ve emek kaybının yanı sıra, itibar kaybına da neden olabilecek kadar büyük riskler içerir.

Kurumların medyada nasıl yer bulduklarını görebilmeleri için medya takibi nasıl ki vazgeçilemez bir ihtiyaç ise, medya aracılığıyla nasıl bir algı yarattıklarını ölçümlemek de medya stratejilerinin oluşturulmasında ve geliştirilmesinde temel noktadır.

Kastamonu Dizayn, kurumların yönetsel stratejilerinde önemli bir yere ve etki gücüne sahip olan medya analizlerini, bu büyük sorumluluk çerçevesinde hazırlamaktadır.

  • Markanız medyaya nasıl yansıyor?
  • Hedef kitleniz bu yansımalardan nasıl etkileniyor?
  • Rakipleriniz medya yansımalarıyla nasıl bir algı yaratıyor?
  • Kurumunuz hangi mecralarda daha yoğun ilgi görüyor, hangi yayınlarda yansımanız düşük?
  • Basın mensupları, kurumunuza ne kadar ilgi gösteriyor? Ya da rakiplerinize?

Medyayı yorumlamak ve sonuçları ilişkilendirerek doğru analiz raporları oluşturmak, ancak uzman bir kadro ile mümkündür.