Twitter, AB’nin ‘terörizm’ isteğine uyacak

Twitter‘dan beklenen duyuru geldi ve firma Facebook, Microsoft, YouTube ile birleşerek terörizm destekleyici içerikleri durdurmak adına çalışacaklarını, bunları servislerinden kaldıracaklarını açıkladı.

Avrupa Birliği’nden uyarı gelmişti

Daha önce Avrupa Birliği bu dört firmaya (Twitter, Facebook, Microsoft ve YouTube) uyarıda bulunmuştu ve ‘nefret söylemi’ barındıran video ve içeriklerin kaldırılması ikazını yapmıştı. Pazar günü toplanan Avrupa Birliği Komisyonu, dört dev firmanın kurallara ‘tatmin edici’ bir şekilde uymadığını dile getirmişti.

Twitter, her firmanın bağımsız şekilde önlemler alacağını dile getirirken, Facebook, Microsoft ve YouTube’un da kendi kararlarını vereceğini açıkladı. Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamada, ‘Hiçbir şahsi bilgi paylaşılmayacak ve eşleşen içerikler otomatik olarak kaldırılmayacak. Her firma şeffaflık ilkelerine uyacak ve hükümetlerin isteklerini yerine getirecek’ şeklinde ifadelere yer verildi.

Teröristler artık Twitter’ı kullanamıyor

ABD ofisleri, IŞİD terör örgütünün eylem planlarının büyük çoğunluğunu yaptıkları Twitter’ı artık…

Avrupa Birliği Komisyonu, Perşembe günü Brüksel‘de tekrar toplanacak ve dört dev firmanın nefret söylemleriyle nasıl ilgilendiğini tekrar tartışacak.

:: Sosyal medyada terörizm içerikli paylaşımlara denk geliyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/twitter-abnin-terorizm-istegine-uyacak-77524