Twitter, Trump’ın hesabını silecek mi?

Twitter, online saldırganlık yüzünden büyük zarar görüyor. Nefret söylemiyle öfke kusan kullanıcılar, insanları ırk, din, dil, cinsiyet özellikleri nedeniyle küçümseyen, alay eden troller, Twitter’dan kullanıcıların kaçmasına neden olabiliyor.

Ayrıca bu tür saldırgan kullanıcılar Twitter’ın şirket değerini de düşürüyor. Twitter, satış için olası müşterilerle görüşürken, Disney’in Twitter’daki troller nedeniyle pazarlıklardan çekilmesi şirketin fiyatının düşmesine neden olmuştu. Bu pazarlıklar hala da sonuca ulaşmış değil.

Twitter’da trollere yer yok

Twitter, bu tür saldırganlıklara izin vermeyeceğini göstermek için bazı bilinen, tanınan trollerin hesaplarını silmişti. 

Şimdi ABD’de büyük bir tartışma yaşanıyor. Irkçı ve saldırgan söylemleri ile tanınan Donald Trump’ın Twitter’da benzer nefret söylemleri paylaşması halinde, hesabı silinecek mi?

Twitter yöneticileri bu konu üzerinde önemle durduklarının altını çiziyorlar ve eğer devlet yetkilileri de nefret söylemi kullanacak olursa, onların hesaplarını da sileceklerini belirtiyorlar. Bunların arasında ABD Başkanı’nın olabileceğini de özellikle vurguluyorlar.

Twitter, Moments özelliğini geliştirdi

Twitter, Eylül ayında devreye aldığı Moments özelliğine yeni yetenekler kazandırdı. Artık Moments…

Kısacası Twitter ,henüz başkanlık koltuğuna oturmamış olsa da Trump’a gerekli mesajı göndermiş durumda: “Eğer Twitter’dan ırkçılık ve nefret söylemleri paylaşırsan, hesabını sileriz.”

Twitter gerçekten de ABD Başkanı ile bu çatışmaya girmeye cesaret edebilir mi bilinmez ama en azından şimdilik dik durmaya çalıştıkları anlaşılıyor.

:: Sizce Twitter ABD Başkanı’nın hesabını gerçekten de silmeye cesaret edebilir mi?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/twitter-trumpin-hesabini-silecek-mi-77457