Webmail Kullanımı – Resimli Anlatım

Bu makalemizde web tasarım firmaları üzerinden kurumsal web tasarım hizmeti alan şirketlerin, mail hesaplarını Webmail üzerinden nasıl kullanabileceği konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

 

Webmail Paneline Nasıl Giriş Yapacağım?

Webmail Paneline giriş yapabilmek için öncelikle tarayıcınızın adres bölümüne webmail.domainadresiniz.com (domainadresiniz.com yerine lütfen kendi domain adresinizi yazınız) yazarak enter tuşuna basınız. Karşınıza webmail kullanıcı giriş ekranı gelecektir, daha sonra e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak oturum aç butonuna tıklayınız oturum bilgileriniz doğruysa şuan web mail hesabınıza giriş yapmış olmalısınız.

Şimdi e-mail hesabımıza giriş yapmak için Roundcube iconuna tıklayalım.
roundcube

Webmail Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Webmail kullanıcı paneline giriş yapıldıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda direkt olarak maillerinizi göremezsiniz. Üst bölümde görünen mail adresinizin üzerine bir defa tıklayarak webmail şifre değiştirme işlemini yapabileceğiniz yada mail kopyası iletmek istediğiniz adresleri girebileceğiniz bölümlere ulaşabilirsiniz.

Webmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken şifrenizi değiştirmek olmalıdır. Çünkü Çizgi Web Tasarım olarak sizlere göndermiş olduğumuz şifreler geçici şifrelerdir. Kurumsal Mail Hesaplarınızın güvenliği için mutlaka şifrelerinizi değiştiriniz.
web mail şifre değiştirme

 

Webmail ile Nasıl Mail Gönderebilirim?

Roundcube iconuna tıkladığımızda açılan sayfa aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır. Buradan sonraki kısım daha önce mail gönderip alan kişiler tarafından rahatlıkla çözülebilir. E-Posta Yaz sekmesine tıklayarak web mail ile mail gönderme işlemi yapabilir ya da gelen ve giden sekmelerine tıklayarak size gönderilen ve sizin göndermiş olduğunuz mailleri görüntüleyebilirsiniz.

webmail mail gönderme

 

Konuyla ilgili sorularınızı bize bu makale altından iletebilirsiniz. Elimizden gelen en kısa sürede sizlere cevap vereceğimizden kuşkunuz olmasın.

Kurumsal mail hesaplarınızı iphone marka telefonunuza kurmak için iphone mail kurulumu makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı bulduysanız başkalarının da yararlanması için beğenebilir ya da paylaşabilirsiniz.