WhatsApp yılbaşında rekor mesaj sayısına ulaştı!

WhatsApp, Ekim 2014‘te Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişmesini sürdürerek aylık 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Uygulama, Facebook’a ait diğer mesajlaşma uygulaması olan Messenger‘ı çoktan geride bırakmış durumda.

WhatsApp görüntülü arama özelliği geldi!

Uzun süredir WhatsApp için görüntülü arama özelliği bekleniyordu. Beta sürecinin ardından nihayet…

Yılbaşında 63 milyar mesaj gönderildi 

GSM operatörlerinin ücretsiz mesajlaşma paketlerine rağmen bir çok akıllı telefon kullanıcısı WhatsApp’ı tercih ediyor. Özel günlerdeki kutlama mesajlarının da çoğu WhatsApp üzerinden gönderiliyor. Öyleki yılbaşı gecesi WhatsApp üzerinden 63 milyar mesaj gönderildi. Bu mesajların 7.9 milyarı görüntü ve 2.4 milyarı videodan oluşmakta.

2016 Nisan ayında WhatsApp ve Messenger üzerinden günlük 42 milyar civarında mesaj gönderiliyordu. Mark Zuckerberg, F8 geliştirici konferansında yaptığı konuşmada hedeflerinin iki uygulama üzerinden günlük 60 milyar mesaj gönderilmesi olduğunu söylemişti. Whatsapp’ın bir günde ulaştığı mesaj rakamı Zuckerberg’in hedefinin çok çabuk gerçekleştiğini gösteriyor.

Nisan ayında uçtan uca şifreleme özelliği eklenen WhatsApp, Kasım ayında ise uzun süredir beklenen video görüşme özelliğine kavuştu. Uygulamanın bu kadar çok kullanılmasında kuşkusuz bu özelliklerin etkisi büyük.

:: WhatsApp’ın bu kadar hızlı büyümesini nasıl değerlendiriyor sunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/whatsapp-yilbasinda-rekor-mesaj-sayisina-ulasti-78381