WhatsApp’ta GIF dönemi başladı!

1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ın, iOS sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı.

WhatsApp’a Snapchat özelliği geldi

Düzenli olarak Snapchat uygulamalarını kendi tarafına geçirmeye devam eden Facebook, bu sefer de…

Güncelleme ile birlikte uzun süredir beklenilen GIF desteğine kavuşan WhatsApp, artık kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmasına ve arkadaşları ile paylaşmasına imkan tanıyor.

WhatsApp ve Giphy iş birliği!

Telefonunuzda yer alan GIF’leri gönderebilmenizin yanı sıra, WhatsApp ve Giphy arasında yapılan iş birliği sonucunda popüler GIF’lere anında ulaşabilmeniz sağlanıyor.

Ayrıca, güncelleme ile birlikte GIF düzenleme özelliğine kavuşan WhatsApp, kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturmasına imkan tanıyor.

Aynı zamanda 6 saniyelik videoları GIF’lere dönüştürebilmenizi sağlayan güncelleme, iPhone 6s ile birlikte duyurulan Live Photos özelliği kullanılarak yapılan çekimleri WhatsApp üzerinden paylaşmanızı sağlıyor.

WhatsApp’ın GIF desteğini Android kullanıcılarına ne zaman sunacağı henüz bilinmezken, iOS kullanıcılarının tüm bu yeniliklere erişmek için App Store üzerinden WhatsApp’ı güncellemeleri yeterli.

:: WhatsApp’ın GIF desteğine kavuşması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/whatsapp-gif-destegine-kavustu-76719