Xperia modelleri için Android 7.0 durduruldu!

Uygun olan Android tabanlı cihazlar için hevesle beklenilen Android 7.0 Nougat güncellemeleri art arda durdurulmaya devam ediyor. Son olarak kervana katılan şirket ise Sony oldu. Daha birkaç gün önce sunulmaya başlanan güncelleme geri çekildi!

Xperia Z5 ve Z5 Premium için Android 7.0!

Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium akıllı telefon modelleri de Android 7.0 Nougat almaya…

Xperia cihazlar için Android 7.0 Nougat güncellemesi askıya alındı!

Henüz resmi olarak onaylanmış olmasa da Xperia Z5, Xperia Z5 Premium, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 Tablet için sunulan Android 7.0 Nougat güncellemesi dağıtımının sunuculardan geri çekildiği ve askıya alındığı ifade ediliyor. Birçok Xperia Z5 kullanıcısı, daha önce sunulmuş olan Android Nougat güncellemesinin artık erişilemez durumda olduğunu ileri sürmüş durumda.

Xperia Z5 ailesi için durum netlik kazanmışken, ek olarak Xperia Z3+, Xperia Z3+ Dual ve Xperia Z4 Tablet için de birkaç gün sonra gelen Android 7.0 Nougat dağıtımının da beklemeye alındığı görülüyor. Konuyla ilgili olarak Sony tarafından resmi bir açıklaması gelmesi beklenirken, uzun zamandır beklenen güncellemenin askıya alınması kararına neyin sebep olduğu da ayrı bir merak konusu.

Güncelleme: Sony, Xperia cihazlar için Android 7.0 Nougat güncellemenin dağıtımını durdurduğunu resmen onayladı. Sebep olarak ise sesle ilgili sorunlar ve SD kart şifrelenmiş veri okuma performansındaki problemlere işaret ediliyor. Şirket, dağıtımı en kısa sürede tekrar başlatmak istediklerini belirtiyor.

:: Sony Xperia cihazınıza Android 7.0 Nougat yükleyecek misiniz?

SDN – ShiftDelete.Net