Xperia Z5 ve Z5 Premium için Android 7.0!

Android tabanlı akıllı telefonlar için Nougat güncellemesi gelmeye devam ediyor. Son olarak, Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium modelleri için de Android 7.0 Nougat dağıtımına başlandığı duyuruldu.

Xperia XZ için Android Nougat çıktı!

Android Nougat güncellemesi için elini çabuk tutan Sony, Xperia XZ için güncellemeyi sunmaya…

Sony Xperia Z5 ve Z5 Premium Android 7.0 Nougat güncellemesi alıyor

İlk olarak Xperia XZ modelinin Android Nougat 7.0 almasının ardından, Sony Xperia Blog üzerinden Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium’un seçilmiş varyasyonları için güncellemeyi dağıtmaya başladığını duyurdu.

Bu sebeple Xperia Z5 modellerinin hangi pazardan aldığınıza göre, Android 7.0 Nougat güncellemesinin cihazınıza ulaşması farklılık gösterecek.

Öte yandan bu sürecin çok uzun sürmesi beklenmiyor. Ek olarak mobil operatörlerin onay süreci de dağıtımın cihazlara ulaşmasında oldukça etkili. Ek olarak Sony Xperia Z5 Compact, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 Tablet için de dağıtımın yakında sunulmasını planlıyor.

Android 7.0 Nougat ile birlikte akıllı telefonlara çoklu pencere gibi yeni Nougat özellikleri eklenirken, Sony ise daha uzun batarya ömrü, ön kamera için geri sayım tuşu ve Google Now entegrasyonlu en son Xperia Home launcher’ı kullanıcılarla buluşturuyor.

Sony’nin daha önce Hindistan, Çin ve ABD pazarlarına artık eskisi kadar odaklanmayacağını duyurduğunu da not olarak düşelim. Yani bu pazarlarda Sony akıllı telefonlar eskisi kadar bolca bulunmayacak. Şirketin Mobile World Congress (MWC) etkinliğinde neler sunacağını da merakla bekleniyor.

:: Sony Xperia Z5 veya Xperia Z5 Premium akıllı telefonunuza Android 7.0 Nougat yükleyecek misiniz?

SDN – ShiftDelete.Net