YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu!

YouTube, yayıncılar ile izleyiciler arasındaki mevcut iletişim seçeneklerini arttırmak adına meydana getirdiği sosyal ağın duyurusunu yaptı.

YouTube Arayüzü Değişti

Uzun süredir gündemde olan ve Mayıs ayında duyurulan YouTube’un materyal tasarımı yavaştan…

Community adındaki sosyal ağ, video yayıncılarının içerikler ve diğer konularda izleyiciler ile daha fazla etkileşimde olmalarına olanak tanıyacak.

YouTube’un sosyal ağı: Community

Gün itibariyle beta aşamasında olan Community, YouTube bünyesindeki kanalların yanında yer alan bir sekmede hizmet verecek.

YouTube‘un sosyal ağı ilk etapta yayıncılar ile izleyiciler arasında; görüntü, GIF, canlı video vb. içerikleri paylaşmalarına olanak tanıyacak.

Yetkililer, sosyal ağın beklentileri karşılaması ihtimalinde uygulamanın tam sürümünde daha kapsamlı bir sosyal ağ deneyimi sunacaklarını belirtiyorlar.

Mevcut abone olunan kanallardaki bildirim sistemine sahip olacak uygulama, mobil cihazlar üzerinden de hizmet verebilecek.

YouTube‘un kendine ait bir sosyal ağ meydana getirme çalışmalarının olduğu Ağustos ayında konuşulmaya başlanmıştı.

YouTube Önizleme Özelliğini Test Ediyor!

YouTube, web sitesi üzerinde yeni önizleme özelliğini test ediyor. Peki, YouTube’un yeni ön…

Son birkaç ay içerisinde seçkin yayıncılar ile uygulamayı test eden YouTube, gün itibariyle uygulamanın beta sürümünü kullanıcılara sunmuş oldu.

YouTube Kıdemli Ürün Müdürü Kiley McEvoy blog yazısındaki açıklamasında, meydana getirilen sosyal ağın yayıncılar ile izleyiciler arasında derin işbirlikleri meydana getirebileceğini belirtti.

Test aşamalarında seçkin yayıncıların kendilerine eşlik ettiğini belirten McEvoy, sosyal ağın izleyicilerin tüm beklentilerini karşılamak amacıyla hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

YouTube, önümüzdeki aylarda izleyici ve yayıncı görüşlerine paralel olarak Community bünyesine yeni özelliklerin geleceğini ifade ediyor.

Sistemin henüz seçkin YouTube yayıncıları ile sınırlı kalacağı Digital Trends’teki haberde yer aldı.

:: YouTube’un “Community” adındaki yeni sosyal ağının beklentileri karşılayabileceğini düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/youtube-yeni-sosyal-agini-duyurdu-75308